Kira Artırım Oranı Ne Kadar Olmalıdır?

Kira Artış Oranı, 01.01.2019 Tarihinden sonra imzalanan kire sözleşmelerinde kararlaştırılabilecek en yüksel kira artış oranı TÜFE artış oranını geçemeyecektir. Tarafların bu oran geçecek şekilde yaptıkları artış, TBK 334. maddesinin amir kanun hükmüne istinaden sözleşmede aksi yazılı olsa dahi geçersizdir.




Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir